Ombre Yapmanın İncelikleri

Ombre Yapmanın İncelikleri

Kategori: Blog | 0

Merhaba güzellikler!

Bugün haarikaa ombreyi nasıl yapabileceğimizi konuşacağız!

Öncelikle her ojenizin altına mutlaka koruyucu bir baz oje sürmeyi unutmayın. Bunun önemini sonra konuşacağız 🙂

Renkli baz ojenizi mümkün olduğunca açık renk seçin. Burada iki seçeneğiniz var:

  • Renkli baz olarak beyaz oje seçerseniz ombreyi yaptıktan sonra kenarlarda beyaz renk gözükebilir. Bu durum çoğunlukla acemilik ile meydana gelir. Ancak beyaz oje renkleri çok iyi şekilde yansıttığından ombreniz daha net olacaktır.
  • Renkli baz olarak ombre renklerinden en açık rengi seçerseniz beyaz ojede yaşayacağınız sorunları yine yaşarsınız ancak kamufle edersiniz 🙂 Ancak diğer renklerin net olarak gözükmesi için birkaç kat ombre yapmanız gerekir.

Hangi ojeyi tercih edeceğinize siz karar verin 🙂

Ojenizi sürdükten sonra top coat sürerek iyice kurumasını beklerseniz, süngerin ojenizi kaldırma ihtimalini en aza indirmiş olursunuz.

 

Koruyucu baz oje, renkli baz oje ve top coatı sürüp iyice kurumasını bekledikten sonra sıra geldi sünger seçimine.

Far aplikatörü ideal bir tercih olabilir. Çok fazla tırnak etlerini kirletmemiş olursunuz. Ancak far aplikatörünün süngeri oje ile dolduğunda yeni bir aplikatöre geçmeniz gerekir bu da çok fazla aplikatör harcayacağınızı gösterir. Ben bu yüzden tercih etmiyorum 🙂

Sünger olarak kozmetik marketlerde satılan kare veya üçgen makyaj süngerlerini kullanıyorum. Bunlar hem çoklu olarak bulunabiliyor hem de birkaç kez kullanılabiliyor.

 

Eğer tırnak etlerinize süreceğiniz lateks türevi bir ürününüz yoksa, tırnak etlerinize vazelin gibi yoğun kremlerden sürün ki temizlemesi kolay olsun 🙂

Evet ombreye başlayalım! Süngere ojeyi ilk oje sürüşünüzde tek kat değil iki kat olarak uygulayın. Neden? Sünger ilk katta ojeyi çabucak emer ve ombreyi net alamazsınız. Hem de ikinci kez ojelerin üzerinden geçtiğinizde süngerde de biraz karışır ve daha güzel geçişli bir ombre elde edersiniz.

İstediğiniz renk sonucunu alana kadar ombreyi uygulayın. Bu aşamada diğer katı uygulamadan önce tırnağınızda önceki katın kurumasına izin verin.

 

 

Tek süngerle tüm tırnaklarınızı yapmaya çalışırsanız sünger alttaki ojeyi kaldırır. Bu nedenle birkaç kullanımdan sonra oje ile dolan süngeri makas ile keserek bir süngeri temiz olarak kullanın. Yine ilk kullanımda iki kat oje sürerek devam edin 🙂

Bir diğer önemli nokta ise süngeri tırnağınıza hep aynı hizada uygulamayın. Biraz aşağı-yukarı hareket ettirerek uygularsanız geçişler daha düzgün olacaktır.

Ombre yaparken oje bulaşan tırnak etlerinizi temizlerken pamuklu çubuklardan faydalanabilirsiniz. Yada ince uçlu bir fırçayı asetona batırarak tırnak etlerinizi temizleyebilirsiniz.

Son olarak top coat sürerek ojenizin kalıcılığını arttırın ve ombrenin nasıl güzelleştiğine bakın 🙂

 

 

Benim ombre hakkında anlatacaklarım bu kadar! Umarım faydalı olur, ombreli tırnaklarınızı sosyal medya hesaplarımdan benimle paylaşabilirsiniz 🙂

Sevgiler, Ecem.

 

 

 

Bir Cevap Yazın