Sulu Manikür Nasıl Yapılır?

Sulu Manikür Nasıl Yapılır?

Kategori: Blog, Featured | 0

Selam güzellikler!

Bugün konumuz yine manikür!

Ancak bugün biraz uğraşmalı manikür yapacağız 🙂

Ojesiz tırnaklarınızla suyla uğraştığınızda farkedersiniz; tırnağınız kağıt gibi kıvrılır hatta kırılır. Bunun nedeni tırnaklarımız su çeker ve yumuşar. Bu yüzden sulu manikür pek tavsiye ettiğim bir şey değil. Ancak ben ayda iki kez yapıyorum, bu aralıkta yine maniküre ihtiyaç duyarsam kuru manikür tercih ediyorum.

Manikür yapmadan önce törpü işlemini bitirin, yumuşamış tırnaklara törpü yapmak istemeyiz değil mi?

 

 

Törpüden sonra ellerinizi ılık suda 5-10 dk kadar bekletin. Bu ılık suyun içerisine birkaç damla limon ve yoğun bir krem ekleyin. Krem dedim ama sevmediğiniz bir saç kremi bile olur. Bunun amacı sadece tırnak etlerinizi yumuşatması.

Yumuşayan tırnak etlerinizi dikkatlice olabildiğince derine girmeden kesin. Bittiğinde ellerinizi yıkayın. Kolonya ile tırnak eti makasınızı ve tırnaklarınızı temizlemeyi unutmayın. Tırnak eti makasının temizliğine mutlaka özen gösterin. Dışarıda manikür yaptıracaksanız kendi malzemelerinizi götürün.

Eğer kanayan ve tahriş olan bölgeler varsa ben “Bepanthol” gibi iyileştirici özellikte kremleri sürerek çabuk iyileşmesini sağlıyorum.

Eğer tahriş olduysa veya kanadıysa manikür sonrası oje sürmek için 1-2 gün beklemenizi tavsiye ederim.

Sulu manikürü de tırnak bakım yağını sürerek tamamlayın.

 

 

Bunun için tavsiyemi artık biliyorsunuz 🙂 Alterra tırnak bakım yağı.. Alterra; Rossmann’larda satılan doğal içerikli bir marka. Eğer Rossmann’lara ulaşamıyorsanız Yves Rocher tırnak bakım yağı da güzeldir.

Sulu manikür hakkında anlatacaklarım bu kadar!

Sevgiler, Ecem.

 

Bir Cevap Yazın